ARAÇ, TIR GİYDİRME

Yılların tecrübesi ve uzman ekibimizle araçlarınızın boyasını zedelemeden araç kaplama yapıyoruz. Size en iyisini sunmaya çalışan ve engin deneyime sahip profesyonel grafik ekibimizle hayal sınırı olmaksızın araç giydirmesi için özgün tasarımlar yaptırabilirsiniz. Araç giydirme genel olarak firmaların reklam ve tanıtım görsellerinin, özel folyolar aracılığı ile araçların üzerine uygulanması işlemidir. Bu sayede istenilen görsel trafikte seyir halindeyken dahi sıkça insanların karşısına çıkarak, bilinçaltına etki eder. Ayrıca firmaların araç filolarının tek tipte kaplanmaları, firma bilinirliğinin yanı sıra kurumsal görünüme de katkı sağlar. Firmalar açısından olumlu bir imaj çizer.

 

Araç kaplama, cast folyo ile yapılmaktadır. Normal folyodan biraz daha farklı, daha ince ve daha dayanıklı bir malzemedir. Elastik yapısı ve kolay uygulanabilirliği ile, araçların tüm yüzeylerinde etkili olarak kullanılabilir, girintili çıkıntılı ya da eğimli yüzeylerde bozulma oluşmaz. Normal folyo kullanılmayıp, cast folyo tercih edilmesinin bir sebebi de gün içerisinde değişiklik gösterebilen hava sıcaklıklarıdır. Eğimli ve engebeli yüzeyde, bir de üzerine sabah erken saatlerinde çok soğuyan ve öğle saatlerinde ısınan hava eklendiğinde, yıpranma ve bozulmaların önüne geçmek imkânsız hale gelir. Yapılan işlemin daha uzun süre korunabilmesi için, ani ısı değişikliklerine dahi dayanıklı, esnek bir malzeme olan cast folyo tercih edilmelidir.

 

Araç giydirmenin kullanım alanlarına değinecek olursak, ilk kullanım amacı yukarıda da değindiğimiz gibi reklamdır. Çeşitli büyüklüklerde araçlar, kişilerin kendi firmalarının ya da anlaştıkları bir firmanın reklamı ile kaplanabilmektedir. Bu sayede firma bilinirliğine katkı sağlanacaktır. Bir diğer kullanım amacı ise geçici renk değişikliğidir. Özellikle son yıllarca ticari taksilerde sıklıkla rastlanmaktadır. Araç rengini boya ile kalıcı olarak değiştirmektense, folyo ile sarı yapıp, daha sonra ticari statüsü sona erdiğinde folyoyu sökerek eski rengini kullanmak mümkündür. Araç giydirme, tüm araca uygulanabileceği gibi, sadece bir kısmına da yapılabilir.

 

ELMAS AJANS sıra dışı bir ekibin ortak çalışmasıyla markanızın ihtiyacı olan yeni nesil tasarım trendlerini, reklama yönelik kreatif fikirleri ve profesyonel uygulamaları bir bütün olarak size sunuyor.

BİZE ULAŞIN

 

info@elmasajans.com

elmasajans.com

 

+90 (532) 207 70 75

+90 (352) 408 82 44

 

Barbaros Mah. 3304. Sok.

Garanti Plaza  Kat.7 No.13/39

Kocasinan / KAYSERİ

 

Created and designed by ELMAS AJANS © Tüm hakları saklıdır 2019.