3D GRAFİK ANİMASYON

Animasyon Tanıtım Filmi yapımı ve 3D hizmetleri vermekteyiz. Tanıtım animasyonları, reklam film animasyonları ve sayamadığımız bütün 3D projeleri aynı teknik ve bilgiler doğrultusunda üretilir.

 

3D Modelleme

3D modelleme somut olan öğelerin, hayalini kurduğumuz nesnelerin veya mekânların 3 boyutlu çizilerek dijital ortama aktarılmasıdır. Bir nesnenin 3D olduğunu fark etmemizin birden çok algısal sebepleri bulunur. Nesnenin gözlerimize olan uzaklığı, nesnenin kendi çapındaki konumlanma şekli, vücut hareketimiz ya da nesnenin hareketi 3D algılamamızı sağlar. 3D modelleme işleminde organik ve katı olmak üzere 2 ana modelleme türü bulunur. Organik modelleme genelde karakter tarzı veya organik yapıya sahip diğer modellerin oluşturulmasına denir. Katı modelleme, kütlesel modellemelere veya sert köşeli modellerin yapılmasına verilen isimdir. Modellemeler kendi bölümlerine göre alanlarında uzmanlaşmış kişilere yaptırılmalıdır. 3D modellemede tasarım gücü son derece ön plana çıkmaktadır.

 

3D Mimari Modelleme

Mimarların bina, oda v.b. gibi inşaat alanlarında elleri ile çizdiği, tüm projelerin dijital dünyada 3 boyutlu şekilde canlandırılmasıdır. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile yaşam standartları yükselmiştir. İnsanlar gün geçtikçe yaşam alanlarını daha kaliteli, güvenli ve modern yapılar haline getirmek için teknolojiyi her alanda kullanmışlardır. Mimarların hayal ettikleri yapıları çizebilmeleri adına özel yazılım programları geliştirilmiştir. 2D, 3D yazılım programları ile hayal ettikleri yapıları anlatmaları, inşa etmeleri daha kolay hale gelmiştir. Mimari modelleme sayesinde, müşteriler alacakları evleri rahatça gözlemleyebilir ve fikir sahibi olabilirler.

 

3D Karakter Modelleme

Günümüzde artık birçok tasarım ve film reklam ve daha birçok şey bilgisayar ortamında çeşitli programlar aracılığıyla oluşturulmaktadır. 3D karakter modelleme, günümüz teknolojisinde, reklam çizgi film, animasyon, sinema filmi ve akla gelebilecek birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

3D Endüstriyel Modelleme

3D Modelleme kullanıldığı her alana avantajlar sunmakta ve güçlendirmektedir. Her alan hizmet ve sektörün 3D teknolojisin, ihtiyacı vardır. Bu sektörlerden biride endüstri sektörüdür. Gerek otomasyon ürünleri gerekse yeni icat edilmiş kullanışlı ürünler sürekli olarak ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple üretilen ürünlerin insanlar tarafından tanınması ve ürünün nasıl kullanılacağını bilmesi gerekir. 3D teknolojisi burada ortaya çıkmaktadır. Teknoloji sayesinde akıcı ve akılda kalıcı bir şekilde tanıtımı yapılır. Modelleme sürecinde endüstriyel modelin kullanım bilgileri veya faydaları ve nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgiler birleştirilir. 3D ortamında animasyonları yapılan ürünün tanıtım videosu ortaya çıkar.

 

3D Ürün Modelleme

Gelişmekte olan teknoloji ile birlikte her geçen gün hayatlarımıza yeni ürünler girmekte ve ihtiyaç duyduğumuz şeyler artmaktadır. Hayatımıza girmekte olan tüm ürünler bizleri bir şekilde etkilemiş ve kendine hayran bırakmayı başarmış olanlardır. Özellikle gelişmekte olan tüketici toplumumuzda ürün pazarlama ve sunma konuları ürün hakkında bilgi edinmede ve bizleri satın almaya ikna etmede oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bir ürün hakkında yapılacak olan doğru tanıtım ve Sunumlar, o ürünün rakiplerinin oldukça önüne geçmesine ve bizlerin onu tercih etmesine büyük ölçüde neden olmaktadır.

 

BİZE ULAŞIN

 

info@elmasajans.com

elmasajans.com

 

+90 (532) 207 70 75

+90 (352) 408 82 44

 

Barbaros Mah. Oymak Cad.

Sümer Hukuk Plaza B Blok

No:10/17 Kocasinan/Kayseri

 

Created and designed by ELMAS AJANS © Tüm hakları saklıdır 2019.